Haber

Threads uygulaması kullanıcılara gönderileri kaydetme olanağı sunuyor

Instagram lideri Adam Mosseri’ye göre Threads, kullanıcıların gönderileri kaydetmesine olanak tanıyan bir yer imi özelliğini test etmeye başlıyor. Şirket, güncellemenin “sınırlı bir test süresi” olarak başladığını ancak “çok talep edilen” özelliğin eninde sonunda hizmette kalıcı bir yere sahip olacağını söyledi. Detaylar burada…

Merakla beklenen kaydetme özelliği Threads uygulamasına geliyor

Meta’nın paylaştığı ekran görüntülerine göre Threads’teki “kaydet” butonu, özelliğin Instagram sürümüne oldukça benzeyecek. Kullanıcılar, favorilere eklenen gönderilere uygulamanın ayarlarındaki “kaydedilenler” bölümünden ulaşabilecek.

Gönderileri kaydetme özelliği şok edici bir güncelleme gibi görünmese de uygulamaya biraz daha düzen getirilmesine kesinlikle yardımcı olacaktır. Threads şu anda doğrudan mesajlaşma, arama filtreleme, trendler ve X yerine Threads’i kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla talep edilen diğer bazı özelliklerden yoksundur.

Threads yakın zamanda aranabilir etiketleri kullanıma sundu ancak Meta’nın şu ana kadar kronolojik arama veya trendler gibi beklenen diğer özellikleri eklememeye kararlı olduğu görüldü. Mosseri, kronolojik aramanın spam gönderenler tarafından kolaylıkla oynanabileceğini söyledi. Ancak bu özelliğin “dahili prototipi” yakın zamanda test edildi.

Herkes düşüş bekliyordu! Yıl sonunda şaşırtan konular

Meta çalışanlarının da trendlere çok benzeyen bir özelliğin fotoğraflarını paylaştığı görüldü ancak şirketin bu konuda planlarının ne olabileceği belli değil. Bir Meta sözcüsü yaptığı açıklamada şirketin “Threads deneyimini geliştirmenin yolları için topluluk geri bildirimlerini dinlemeye devam edeceğini” söyledi.

Mark Zuckerberg geçen hafta uygulamanın aylık 130 milyon kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Uygulamanın şirketin gelecek milyar kullanıcıya hizmet etme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Son dönemde giderek azaldığı, hatta çöktüğü yönünde iddialar olsa da sosyal medya uygulamaları bunların gerçeği yansıtmadığını ortaya çıkardı.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu