Haber

Muğla Büyükşehir Köyceğiz’de İçme Suyu Miktarlarını Arttırıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, Köyceğiz Sultaniye Mahallesi’ni besleyen su kaynaklarında yaptığı çalışma ile bölgeye verilen içme suyu miktarını artırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, il genelinde içme suyu tedbirlerinin artırılması ve su hücrelerinin bakım ve onarım çalışmalarını yaparak sağlıklı su sağlanmasına devam etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren gruplar, son olarak Köyceğiz Sultaniye Mahallesi’nin su kaynaklarında çalışma gerçekleştirdi.

Su Pompalarını Devre Dışı Bırakarak Tasarruf Edilen Elektrik

Ekiplerin bölgede yürüttüğü çalışmalar kapsamında Sultaniye Mahallesi’ne su sağlayan kaynakların bulunduğu alanda yenileme çalışması yapıldı. Yapılan çalışma ile tıkanıklık ve kaçakların önüne geçildi, isale hatları yenilendi ve bölgeye değerli ilave su sağlandı. Ayrıca içme suyu kaynaklarının daha verimli kullanılması amacıyla yeni bir projeyi hayata geçiren gruplar, içme suyu pompalarını devre dışı bırakarak bölgeye kendi cazibeleriyle su sağladı. Bu çalışma ile pompaların elektrik tüketimi ortadan kaldırılarak tasarruf sağlanmıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

nurdagiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu