Haber

Kınık Polyak’tan Depremzedeler İçin Konteyner Kent

Kahramanmaraş’ta arka arkaya meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye el ele vererek yaralarını sarmaya çalışıyor.

10 gündür devam eden enkaz kaldırma ve can kurtarma çalışmalarının yanı sıra, depremzedelerin barınma ihtiyaçları için devlet kurumları ve çok sayıda firma sorumluluk üstleniyor.

AFAD koordinasyonunda Kınık Belediyesi, Kınık Kaymakamlığı, Kınık Polyak Eynez Maden Kömür İşletmeleri A.Ş ve Kınıklılar deprem gününden bu yana temel ihtiyaçları karşılıyor.

ve enkaz kaldırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Kınık Polyak Eynez Maden Kömür İşletmeleri A.Ş. Barınma ihtiyacının bir kısmını karşılamak için Nurdağ’da 1000, Adıyaman’da 1000, Samandağ’da 1500 olmak üzere toplam 3 bin 500 kişilik konteyner kent ile depremzedelerin bir yarasına daha merhem olmaya çalışıyor. .

Tüm Türkiye’yi yasa boğan ve onbinlerce insanın ölümüne neden olan bu trajik olayın bize öğrettiği şeylerden biri de yaralarımızı sarabiliriz ama el ele.

Kınık Polyak Eynez Maden Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdür Serkan BAHÇEKAPILI ”Kınık Belediyesi, Kınık Kaymakamlığı

ve İzmir Valiliği olarak depremzedelerimizin şu anda büyük bir barınma ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bölgede yaptığımız incelemelerde belirlediğimiz alanlarda 3 bin 500 kişilik konteynerlerle dayanak noktası olacağız. Asla pes etmeyeceğiz, devletimiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu