Haber

Gazze’de Cebaliya Mülteci Kampı’nda bir binada çıkan yangında 21 kişi öldü

Gazze’nin kuzeyindeki Cebaliya Mülteci Kampı’nda bir binada çıkan yangında 21 kişinin öldüğü belirtildi.

Gazze’deki Filistin İçişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Cebaliya Kampı’nda bir binada yangın çıktığını kaydetti.

Sivil Savunma Yönetimi’nden yapılan açıklamada ise yangın çıkan binada ortalarında bayan ve çocukların da olduğu 21 kişinin cesedine ulaşıldığı aktarıldı. Yangında yaralananların sayısına ait bilgi verilmedi.

Sivil savunma gruplarının, yangını denetim altına aldığı ve öbür binalara sıçramasını önlediği kaydedildi.

İlk belirlemelere nazaran, yangına, bina içinde depolanan akaryakıtın neden olduğu, olayla ilgili soruşturmanın ise devam ettiği aktarıldı.

Öte yandan, Filistin Sıhhat Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Mey Keyle’nin yangında yaralananların gerekirse Batı Şeria’daki hastanelere nakledilmesi için talimat verdiği bilgisi geçildi.

Ulusal yas ilan edildi

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne’nin yaptığı yazılı açıklamaya nazaran, Devlet Lideri Mahmud Abbas, yangın faciasının akabinde cuma günü ülkede ulusal yas ilan etti.

Açıklamada, Abbas’ın olayı “ulusal bir facia” olarak nitelendirdiği ve hayatını kaybedenlerin ailelerine her türlü imkanın sunulması için ilgili makamlara talimat verdiği aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu