Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan hedefi açıkladı! Muhalefetin elindeki belediyeleri devralacağız

AK Parti adaylarını açıkladı…

48 ilin açıklandığı AK Parti Tanıtım Toplantısı Ticaret Odası Congresium’da yapılıyor.

Programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililere seslendi.

Yerel seçim amacını bir kez daha açıkladı

Konuşmasında yerel seçim hedeflerini bir kez daha vurguladı.

“Muhalefetin elindeki belediyeleri devralacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerde öncelikli hedeflerinin muhalefetin elindeki belediyeleri kazanmak olduğunu söyledi.

“İlçe başkan adaylarımızın tanıtımlarını kısa sürede tamamlayacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim mesajında ​​şunları söyledi:

Böylece Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarını destekleyeceğimiz 7 il dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkanı adaylarımızı açıklıyoruz. Önümüzdeki Cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızı da tanıtacağız. Bazı illere bizzat giderek, bazı illere de başkan yardımcılarımızı göndererek ilçe lideri adaylarımızın terfilerini kısa sürede tamamlayacağız.

“Seçim beyanımızı 30 Ocak’ta milletimizin takdirine sunacağız.”

Amacımız AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın elindeki belediyeleri ezici çoğunlukla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirlerimize gerçek belediyeciliği kazandırmaktır. Bu nedenle her zaman, her adımda, her an milletimizin yanında olacak, tüm kalbiyle, aklıyla kendini şehirlerine adayacak belediye başkanlarıyla seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak’ta seçim beyanımızı milletimizin takdirine sunacağız. Bilindiği gibi seçim takvimine göre aday listelerinin en geç 20 Şubat’a kadar seçim kurullarına teslim edilmesi gerekiyor. Niyetimiz, adaylarla ilgili tüm hazırlıkları 20 Şubat’tan önce tamamlayıp, tüm zamanımızı ve gücümüzü seçim kampanyamıza adamak.

“Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

31 Mart 2024 seçimlerinde partimizi ve ittifakımızı temsil edecek isimlerden bazılarını belediye başkan adayı olarak açıklayacağımız toplantıya katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bilindiği üzere 7 Ocak’ta İstanbul’daki 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızın isimlerini milletimizle paylaştık. Bugün kalan büyükşehirleri ve il belediye başkan adaylarımızı açıklıyoruz. Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyor, seçim kampanyalarında ve sonrasında şehirlerimize yapacakları hizmetlerde başarılar diliyorum.

“Görevimizin her anında sandıkta bize verilen her oyunun sorumluluğunu hissedeceğiz.”

Bundan tam 30 yıl önce 1994 yılında İstanbul’da başladığımız halkımıza belediyeler aracılığıyla hizmet yolculuğumuzu, Türk Yüzyılına adım attığımız 2024 yılında tamamlamak istiyoruz. Buna hazır mıyız? Belediyelerdeki başarılarıyla iktidara gelen bir parti olarak olgunluğumuzu ilk kanıtladığımız yeri güçlü tutmak zorundayız. Çalışma ve hizmet politikamızla, büyükşehir, il, ilçe ve beldemiz dahil, ülkemizin her belediyesini Türk Asrına yakışan seviyelere getirmenin peşindeyiz. Yürüttüğümüz görevin her anında, sandıkta bize verilen her oyun sorumluluğunu hissederek, sevgiyle, azim ve kararlılıkla çalışacak, üretecek, farkımızı ortaya koyacağız. Kentlerine ve orada yaşayan insanlara hiçbir şey vermedikleri halde, çeşitli kavramların, değerlerin, sembollerin, ideolojik körlüğün arkasına saklanarak koltuklarını koruma kaygısı taşıyanlardan olmadık ve olmayacağız.

“Gece gündüz çalışarak milletimizin gönlüne girenlerden olduk”

Bizler her zaman yüreğimizdeki sevgiyle, aklımızdaki projelerle, yorulmak bilmeyen çabamızla, alnımızın teriyle gece gündüz çalışarak milletimizin gönlüne girenlerin arasında olduk. Bir kişi siyaset yoluyla elde ettiği mevkilere, belediye başkanına, milletvekiline, örgüt yöneticisine bu gözle bakmıyorsa AK Parti onun için doğru kapı değildir. Belediye başkanlığı üzerinden uşak olmak yerine kendi şehrinin hakimi olmayı arzulayanlar varsa onların gerçek adresi AK Parti değildir. Eğer bir kimse, şehrinin acılarını dert etmeden, ülkesinin hedefleriyle bütünleşmeden, milletinin acılarıyla donatılmadan gözünü sandığa dikiyorsa, AK Parti onun için doğru kanal değildir. Taptuk Emre’nin kapısına eğik bir odun bile sokmayan Yunus Emre gibi milletimize en ufak bir hata yapan, en ufak bir çarpıklık yapanların yeri AK Parti değildir. Kuruluş aşamasında adını erdemli insanlar hareketi olarak belirlemiş bir ekip olarak bundan başka hiçbir siyaset anlayışını asla tasvip edemeyiz, asla böyle bir yola giremeyiz.

“Bu meydan erkeklerin alanıdır, ruhu güçlü olanlar gelsin.”

Çok şükür bugüne kadar milletimizin karşısına hep bu şekilde çıktık. Biz belediyelerde 30 yıldır bu şekilde devlet için çalışıyoruz. Ülkemizi bu şekilde bugünkü seviyeye getirdik. Geçtiğimiz Mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla birlikte bu şekilde kazandık. İnşallah 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılının ilk yerel yönetim seçimlerinde belediyelerin yönetim sorumluluğunu bir kez daha üstleneceğiz. Şairin diliyle ifade edersek; Bu meydan erkeklerin meydanıdır, özünde sağlam olanlar gelsin. Bu bir hizmet kervanıdır, sözünü söyleyebilenler gelsin. Sevgi özünde olsun, emek koksun, kamu hizmeti atlasında izleriyle gelsin. Viraj bozulacak, asıl yaya ok olacak. Göz arpaysa eksik olan yolculuk vizyonudur gelsin. Savaş alanında yüksek sesle konuşan, halka hizmette damgasını vuran, gerçek bir yay ve ok olan bir ekip olarak 31 Mart’ta bir kez daha şehirlerimize katkı sağlamaya, milletimize hizmet etmeye talibiz.

“Sınırlarımızda terör örgütü kurmak istediler”

“Bizi kesinlikle yolumuzdan çeviremeyecekler.”

Son birkaç günde sınırda askerlerimize yönelik menfur saldırılar da dahil olmak üzere başımıza gelen olayların hiçbiri bu tablodan bağımsız değil. Ülkemizin çıkarlarından ve milletimizin hedeflerinden taviz vermeyeceğimizi gösterirken siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri her alanda yeni engellerle karşılaşıyoruz. Bunu yaparak bizi korkutacaklarını, korkutacaklarını, yıldıracaklarını, emperyalist emellerine uymaya ikna edeceklerini sanıyorlar. Elbette ne Türk milletini ne de bizi onun çocukları olarak tanımıyorlar. Şunu çok açık bir şekilde ifade etmek isterim; Onları asla geri adım attıramayacaklar. Bizi kesinlikle yolumuzdan çeviremeyecekler. Bizi ve vatanımızı hiçbir şekilde teslim alamayacaklar. Er ya da geç Türkiye’nin artık tehditlerle, sinsi oyunlarla hizaya getirilebilecek bir ülke olmadığını anlayacaklardır. Bunu onlara tıpkı bir asır önce olduğu gibi yeniden öğreteceğiz. İnşallah 85 milyon olarak bunu hep birlikte başaracağız.

“Özgür Efendi, vasiyetini ve ipini Bismillah bile demeden terör örgütü temsilcilerine teslim etti.”

Bir yanda emperyalistler varken, diğer yanda siyasi çevreler ve onların piyonu olan sivil görünümlü beşinci kol unsurları var. Bu beşinci kol üyeleri bazen isteyerek, bazen bilgisizlikten, bazen de kıskançlıktan emperyalistlere hizmet etmektedirler. Türkiye karşıtları siyasetten medyaya kadar geniş bir yelpazede devşirdikleri bu beşinci kol unsurlarını adeta kullanıyorlar. Esen rüzgara göre taraf değiştiren, ilkesi, sabiti, kırmızı çizgisi olmayan, beceriksiz hırslarla karşı karşıyayız. Ülkemizin ikinci büyük partisi olan CHP’nin mevcut yönetim altında ne yazık ki emperyalistlerin koçbaşı haline geldiğini en içten üzüntüyle ifade etmek isterim. Bölücü terör örgütünün kontrolünden çıkamadığı için meşruiyet krizi yaşayan DEM’lilerle CHP’nin işbirliği bu kirli oyunun son sahnesidir. Gerçi seçimlerde, Meclis’te, belediyelerde işbirlikleri uzun süredir gizlice devam ediyor. Artık birlikteliklerini açıkça ortaya koymuşlardır. Lamba uzantılarının ayaklarının altına kırmızı halılar serip, rahatsız edilmemek için Türk bayrakları ve Atatürk resimlerini kaldırarak işbirliklerini kamuoyuna duyurdular. Mayıs seçimlerindeki yenilginin tüm yükünü, birkaç ay öncesine kadar uğruna gözyaşı döktüğü Kemal Bey’e yükleyen Özgür Efendi, Bismillah bile demeden vasiyetini ve ipini terör örgütü temsilcilerine teslim etti.

“CHP artık bölücü örgütün kontrolünde olan partinin kontrolündedir.”

“Özgür Efendi’yi esaretten kurtarıp özgürlüğüne kavuşturacağız”

Emin olun, son aylarda giderek sıklaşan 28 Şubat gibi provokasyonlarla aynı oyunun bir parçası. Hırsları hadlerini aşanların, ülkenin bekasını, milletin istikbalini hiçe saydığı bu kirli senaryolar, belki de eski Türkiye’de işe yaradı. Ama artık milletimiz bunlardan bıktı. Onun için diyoruz ki 31 Mart’ta sadece şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmayacağız. Aynı zamanda Özgür Efendi’yi esaretten kurtarıp özgürlüğüne kavuşturacağız. Terör örgütünün DEM’ini hak ettiği yalnızlığa iteceğiz. Türkiye Yüzyılının adımlarını da yoğunlaştıracağız. 85 milyona sözümüz var. Şimdi lütfen bunu dikkatle takip edin. Herkesi tek millet olarak kucaklayacağız ve kimsenin yabancılaşmayacağı bir iklimin oluşmasına izin vermeyeceğiz. Tek bayrak diyerek bağımsızlığımıza sımsıkı sarılacağız, hilali, yıldızı loş bırakmak isteyenleri hayal kırıklığına uğratacağız.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılmasını sağlayacağız”

Mecliste birileri, grup başkan yardımcım Leyla Hanım’a, bayrağımıza saldırdıklarını söyleyerek kaba ifadeler kullanıyor. Şunu kesin olarak bilin, hiçbir AK Partili bayrağımıza kağıt parçası demeyecek, hiçbir AK Partili bayrağımıza paçavra demeyecek, karar size kalmış. Ve bu ortağı olduğunuz partiye bağlıdır. Bunları AK Parti’de göremiyorsanız. AK Parti, bayrakları bayrak yapanın üzerlerindeki kandır olduğunu, uğruna can veren olursa o toprakların vatan olduğunu söyleyerek yola çıkan partidir. Bu yüzden kime ne söylediğinizi tam olarak bileceksiniz. Meclis kürsüsündeki o dokunulmazlığa sığınarak AK Parti’ye bu kadar inandırıcılık eksikliği ile saldıramazsınız. Tek vatan diyoruz, her karışı şehit kanıyla sulanan bu kutlu topraklarda kimseye ameliyat yapılmasına izin vermeyeceğiz. Tek devlet diyerek, binlerce yıllık geleneğin son temsilcisi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşamasını sağlayacağız. Bu amaçla gece gündüz çalışacağız ve çabalarımızdan bir an bile vazgeçmeyeceğiz. Gerekirse binlerce yıllık bu emaneti canımız pahasına, daha güçlü, daha müreffeh, daha dayanıklı bir şekilde gelecek nesillere devredeceğiz. Bunun için çok çalışacağız.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk, rus, özbek Arnavutköy escort bayan iletişim
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler